ABB A74104-231-53E CM50TF-24H Motion Control Module
Current Rating:10A @ 24VDC
Switching Speed:Less than 10ms
Contact Type:SPDT (Single Pole Double Throw)
Contact Rating:5A @ 250VAC
Operating Temperature:-20°C to +55°C
Insulation Resistance:≥ 1000MΩ @ 500VDC
Relay Form Factor:Micro Relay
Operating Voltage:24VDC
Operating Current:≤ 10A
Dimensions:22.5mm x 15mm x 8mm
    With its compact size (100mm x 80mm x 40mm) and lightweight design, the module is easily installed and integrated without compromising on functionality or performance.