ABB SPTU 240 R2 | Power Supply Module
Model Number:SPTU240R2
Brand:ABB
Power Supply Voltage:24VDC
Output Current:Adjustable (10A – 20A)
Protection Class:IP20
Operating Temperature Range:-20°C to +50°C
Dimensions (LxWxH):100mm x 50mm x 80mm
Weight:0.5kg
    Equipped with a compact design measuring 178.2mm x 76.2mm x 35.56mm, the module optimizes space utilization in control cabinets, enhancing system efficiency.