ABC Co. 2080-PS120 240VAC Industrial Power Supply Module
Operating Voltage Range:120VAC – 240VAC
Nominal Power Output:800 VA
Frequency Compatibility:50-60 Hz
Phase Configuration:Single Phase
Output Current:Approximately 3.33 A
Protection Class:IP20
Communication Protocol:Modbus RTU
Mounting Mode:Panel Mount
Input Voltage Tolerance:+/- 10%
Overload Capability:Short-term overload up to 150%
Operating Temperature Range:-10°C to +50°C
2080-PS120-240VAC
    Customers reviews
    There are no reviews yet.
    Be the first to review “ABC Co. 2080-PS120 240VAC Industrial Power Supply Module”