ALSTOM MVAX12J1CB1006A: Industrial Control Module, Precision and Reliability
Operating Voltage:220 V
Frequency Range:50 Hz
Power Handling Capacity:1006 A
Protection Class:IP20
Communication Interface:RS-485
Control Signals:Multiple Input/Output Channels
Environmental Conditions:Operating Temp: 0°C to 45°C, Storage Temp: -20°C to 70°C