B&R 8LSA45.E0022D200-0 Motor: Advanced Drive Technology for Precision Motion Control
Motor Type:AC Servo Motor
Model Number:8LSA45.E0022D200-0
Rated Power:1.5 kW
Max Torque:45 Nm
Speed Range:0 to 3000 rpm
Voltage:230 V AC
Current:2.2 A
Size:Compact
Cooling:Fan-Cooled
Enclosure Type:IP54
Operating Temperature:-20°C to +60°C