E-motion SCA-SS-70-10 Servodrive – High-Power Drive for Industrial Applications
Power Range:70 W
Operating Voltage:24 VDC
Output Current:10 A
Communication Interface:EtherCAT
Control Mode:Position, Velocity, Torque
Operating Temperature:-20°C to 60°C
Protection Class:IP20
Weight:0.5 kg
Dimensions (WxHxD):80 x 120 x 100 mm