Lenze E94APNE03641C: Advanced Power Supply Module for Industrial Control Systems
Output Power Rating:3641W
Operating Voltage:230V AC
Frequency Range:47Hz to 63Hz
Efficiency:98%
Input Power Factor:0.99
Protection Class:IP20
Environmental Temperature Range:-20°C to +50°C
Dimensions (WxDxH):160mm x 80mm x 85mm