NMB-MAT 2410ML-05W-B50 – Precision Motor with Integrated Control
Brand:NMB-MAT
Model:2410ML-05W-B50
Motor Type:Brushless DC Motor
Rated Voltage:24 VDC
Rated Current:1.0 A
Power Output:50 W
Speed Range:0 – 5000 RPM
Encoder Resolution:1024 PPR
Mounting Flange:10 mm
Weight:0.8 kg
Dimensions:120 x 60 x 40 mm