Provib Tech PT2060/10-A0-H: Advanced Signal Processing 10 Proximity Module
Operating Frequency:915 MHz
Detection Range:10 mm
Operating Temperature:-40°C to +85°C
Power Consumption:≤ 20 mA @ 3.3V DC
Communication Interface:RS-485 Modbus
Enclosure Type:IP67
Connectors:M12 x 0.75, 8-pin
Dimensions:100mm x 35mm x 25mm