Rexroth VT-VSPA1-1-F10 – High-Power Amplifier for Industrial Control Systems
Product Type:Valve Amplifier
Operating Voltage:10 VDC
Input Type:Differential Input
Supply Voltage:24 VDC
Output Type:4-20 mA Current Input
Current Input Range:0-10mA
Operating Temperature:-25°C to +70°C
Weight:0.17 kg
Dimensions:L x W x H: 95mm x 50mm x 20mm