Power Rating:1000 Watts
Operating Voltage Range:24VDC – 110VAC
Input Current:2A
Output Current:20A
Operating Temperature Range:-20°C to +60°C
Protection Class:IP20
Dimensions (L x W x H):100mm x 80mm x 30mm