SEMIKRON SKM400GB125D IGBT Transistor Modules – High Efficiency & Durability in Industrial Control
Maximum Collector Emitter Voltage (V):1250 V
Maximum Continuous Collector Current (A):400 A
Mounting Type:Screw Mount
Pin Count:12
Dimensions (mm):105 x 45 x 24
Configuration:3 Phase Bridge
Maximum Gate Emitter Voltage (V):±20 V